Kartaltepe Mahallesi Hurdacı genellikle işlevini kaybetmiş, yeniden kullanılabilme özelliğini yitirmiş, diğer bir deyişle miadını doldurmuş tüm madde ve malzemelere verilen isimdir.

Ekonomik açıdan gelişmiş ve sanayide kalkınmış ülkeler açısından hurda, oldukça değerli materyallerin bütünüdür.

Bunun sebebi olarak bu ülkelerde etkin bir geri dönüşüm ağının oluşmuş olması gösterilebilir. Geri dönüşümden kazanılan toplam gelir hesaplandığında bu değerlendirmelerin daha net bir şekilde anlaşılması mümkündür.

Kartaltepe mahallesi hurdacı bünyesindeki endüstriyel atıklar, gerekli olan her türlü alanda ve sektörde kullanılabilir. Yani bir sektör içerisinden çıkarılan veya elde edilen hurdaların, yine aynı sektörde kullanılmasının herhangi bir zorunluluğu yoktur.

Geri dönüşüm merkezinde işleme tabi tutulan hurda materyaller, gereksinim duyulan tüm alan ve sektörlerde uygun bir şekilde kullanılabilir.

Kartaltepe Mahallesi Hurdacı > Hurdanın Kullanıldığı Alanlar

Kartaltepe Mahallesi Hurdacı
Kartaltepe Mahallesi Hurdacı

Hurda, kuyumculuk sektöründe de kullanılan bir tabir olup altın, gümüş gibi değerli ve yarı değerli madenlerin 2. el işlem görmüş olanlarına denilir. Ayrıca demir, bakır, alüminyum, pirinç, polyester, tüm mekanik parçalar, madde ve malzeme artığı tüm unsurlar hurda olarak düşünülebilir.

Kuyumculuk dışında kullanılan hurda tabirine uyan tüm madde, malzeme ve materyallerde geçerli olan ortak özellik; bir daha asla eskisi gibi işlevlerini yerine getiremeyecekleridir. Kartaltepe Mahallesi Hurdacı Firmamızca tüm hurda unsurları usulüne uygun biçimde dönüştürülür; istenilen alan ve sektörde ham madde veya ara malzeme olarak kullanılabilir. Bu nedenle, hurda kullanım alanları hiçbir şekilde sınırlandırılamaz. Ayrıca tüm sektörlerde her türlü hurdaya ihtiyaç duyulabilir.

Kartaltepe Mahallesi Hurdacı Hurda Çeşitleri

Hurda çeşitleri sayıca çok olup firmamızca en çok tercih edilen hurda çeşitleri şu şekilde sayılabilir:

 • Elektronik alet hurdası
 • Otomobil hurdası
 • Kağıt hurdası
 • Metal hurdası
 • Bilgisayar hurdası
 • Plastik hurdasıdır.

Bunlar arasında özellikle metal ve kağıt hurdasına olan ilgi, diğerlerine oranla daha fazladır. Çünkü bu materyallerin geri dönüştürülmesi sonrası kullanıldığı alanlar ve bu materyallere verilen pahalar son derece mühim bir yer tutar.

Günümüzde teknolojinin bir hayli gelişmesiyle birlikte, artık bilgisayar ve elektronik eşya hurdası da fazlasıyla önem kazanmış ve ilgilileri tarafından yaygın bir şekilde aranır hale gelmiştir.

Bu tür materyaller, teknolojinin pek çok alanında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Hurda Alımı Yapan Firmalar

Elinde yüksek miktarda hurda olanların aradığı öncelikli şey, hurda alımı yapan firmalar olmaktadır. Hurda fiyatları, günlük ve anlık şekilde belirlenen bir piyasa içerisinde ortaya çıkar. Hurda fiyatları oluşturulurken, bu piyasanın vermiş olduğu fiyatlar göz önüne alınır.

Hurda alımı, uzmanlık gerektiren bir eylemdir. Bu nedenle, hurda firmaları içerisinden sektörde bilindik ve alanında uzman olanları seçmekte fayda vardır.

Firmamız, satacağınız hurdalara son derece uygun fiyatlar vererek satın almakta ve sektörde iddialı girişimlerde bulunmaktadır.

Hurda satışı yapmak, ekonomiye ve çevreye katkıda bulunmak için önemli bir faaliyettir. Ancak hurda satışı yaparken de eldeki hurdanın değeri doğrultusunda bir satış gerçekleştirmeyi istemek; herkesin hakkıdır.

Kartaltepe Mahallesi Hurdacı sektöründe profesyonel bir şekilde çalışan ve getirilen hurdanın kıymetini bilecek bir firma olmamız nedeniyle bizi tercih ettiğinizde pişman olmayacaksınız.

Hurda satışı yapılarak hem ekonomiye önemli oranda katkı sağlanır hem de doğayı ve çevreyi koruma adına önemli bir faaliyet yerine getirilmiş olunur.

Böylece atık yönetim politikalarına ve geri dönüşüm projelerine dişe dokunur katkıda bulunulur.

Hurda Tesisi Kurmak için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hurda tesisi kurmak için pek çok ayrıntının bilinmesi ve bu ayrıntılar doğrultusunda bir tesis kurulması gerekmektedir. Hurda tesisi kurmak için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir:

 • Drenaj sistemi olan bir su tesisi kurulmalıdır.
 • Görüntü kirliliğinin önlenmesi maksadıyla tesis dışarıdan bakıldığı vakit görünmeyecek bir biçimde konumlandırılmalıdır.
 • Tesis zemini için geçirgen olmayan bir zemin türü seçilmelidir. Bunun sebebi, geçirgen zeminlerde hurdanın artığı olan unsurların toprağa karışma durumudur.
 • Tesiste çalışmayan ve tesisle ilgisi olmayan kişiler, tesisten içeri alınmamalıdır.
 • Radyasyon ağırlıklı bir tesis kurulduysa radyasyon ölçüm cihazı bulundurulması gerekir.
 • Atık konteyneri kullanılmalı ve her atık için ayrı bir konteyner bulundurulmalıdır.

Kartaltepe Mahallesi Hurdacı sektöründe kendine profesyonel ve kurumsal bir yer edinen firmamız, doğru hurda seçimleriyle her geçen gün büyümekte ve kendini daima geliştiren işlere imza atmaktadır.

Geri dönüşüme katkı sağlarken para kazanmak isterseniz ve güncel Hurda Fiyatları yazımızı okumak isterseniz buraya bırakıyoruz.

https://www.bakirkoy.bel.tr/

https://halksan.com/bakirkoy-hurdaci/

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir